Hakkımızda

Hızla yayılan Yeni Tip Koronavirüs (COVID-19) ile mücadelede en büyük rolü oynayanlar, ön saflardaki sağlık çalışanları. Daha önce benzerini yaşamadığımız bu sağlık krizinde, kendi hayatlarını tehlikeye atarak toplumun sağlığı için mücadele eden doktorlar, hemşireler, acil tıp teknisyenleri, ambulans şoförleri, eczacılar ve sağlık sektöründeki diğer tüm çalışanlar; her gün, özellikle hastalarının ve risk altındaki grupların sağlığı için yorulmak bilmeden çalışıyorlar.

Fakat enfeksiyon, sağlık çalışanlarının altında olduğu tek risk faktörü değil!

Sağlık çalışanlarına yönelik şiddet, bu dönemde de devam ediyor. Ülkemizin dört bir yanından gelen haberler, sağlık çalışanlarının can güvenliği ile ilgili endişe uyandırıyor. Bireylerin sadece bedensel değil aynı zamanda ruhsal sağlığına da zarar veren bu durumun ivedilikle tekrar ele alınması ve toplumumuzca görünürlüğünün arttırılmasının gerektiği aşikardır.

Bu gerekliliği göz önünde bulunarak Gönüllü Hikayelerinin başlattığı ve farklı kurum ve kuruluşların katkılarıyla desteğiyle devam eden bu kampanya, teşekkür mesajlarıyla sağlık çalışanlarını motive edip, onlar desteğimizi göstermeyi, aynı zamanda, sağlıkta şiddet sorununun altında yatan sebepleri incelemeyi ve onların bireysel deneyimlerinin duyulmasını sağlamayı hedefliyor.

Siz de kampanyamıza katılmak ve sağlık çalışanlarına bir mesaj göndermek istiyorsanız, buraya tıklayarak mesajınızı bırakabilirsiniz.